African Queen | Frankfurt nad Menem

sway the way frankfurt african queen1

Stuttgarter Str. 21, 60329 Frankfurt am Main
069 24 24 85 055 – 15 EUR
African Queen
Restauracja afrykańska
Kuchnia afrykańska to dla mnie niezbadane wody. O ile na co dzień dostęp do każdej z kuchni europejskich, wielu kuchni wschodnich, czy arabskiej jest dość łatwy, zdecydowanie trudniej jest z kuchnią afrykańską. Nigdy wcześniej nie miałam okazji spróbowania afrykańskich przysmaków, dlatego gdy taka możliwość pojawiła się we Frankfurcie, nie mogłam z niej nie skorzystać. W decyzji upewniły mnie pozytywne recenzje African Queen, które znalazłam online. Knajpa położona niedaleko dzielnicy finansowej ma bardzo ciekawy wystrój z mocnymi akcentami afrykańskimi. W drzwiach przywitała mnie śliczna etiopka, która dzięki bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, była w stanie wszystko mi wyjaśnić.
W African Queen bez problemu zjecie zarówno dania mięsne jak i wegetariańskie, a nawet wegańskie. Co więcej, można wybierać z wielu opcji wege. Ja zdecydowałam się na wege danie degustacyjne – dzięki temu mogłam spróbować zarówno dwie opcje z soczewicą, a także ze szpinakiem. Przemek, który do mnie dołączył, zamówił baraninę z ziemniakami.Do dań w African Queen zawsze podawany jest tradycyjny etiopski chleb yndżera, który dla nas bardziej niż chleb, przypominał kwaskowy naleśnik. W osobnych naczyniach natomiast podawane są przyprawy, a goście bardzo zachęcani do obfitego z nich korzystania. Musimy przyznać, że dla nas były zdecydowanie pikantne.

Mocną pozycją w menu restauracji są smakowe etiopskie piwa. Do wyboru są takie smaki jak marakuja, mango, kokos czy banan. Podawane są w uroczych czarkach, czyli skorupach kokosa, z których smakują naprawdę wyjątkowo.

Dania natomiast są wbrew pozorom proste, nieprzesadzone, lecz bardzo sycące. Yndżera, którą urywamy palcami i za jej pomocą chwytamy jedzenie współgra bardzo dobrze zarówno z potrawami mięsnymi, jak i wege. Czy kuchnia afrykańska po wizycie w African Queen stała się naszym nowym faworytem? Raczej nie, inne smaki bardziej do nas przemawiają. Nie zmiania to faktu, że posiłek w African Queen to doświadczenie bardzo ciekawe, smaczne i pożywne. Przy okazji wizyty we Frankfurcie warto się tam wybrać.

African Queen
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Wystrój
  • Lokalizacja
4.5

African Queen

Ciekawe doświadczenie z kuchnią afrykańską.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Recenzowała Wam: Julia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *