Dachniki | Petersburg

Sway the way petersburg dachniki6

Nevsky avenue, 20, 191186 Sankt-Peterburg

150 – 600 RU

Dachniki

Restauracja rosyjska · Herbaciarnia · Pub

Do Dachników trafiliśmy z polecenia znajomej, która robiła spore rozeznanie w restauracjach w Petersburgu. Byliśmy zupełnie nieświadomi, że to knajpa z rodziny Kvartirki Soviet Cafe. Przy dokładniejszym spojrzeniu na wystrój oraz menu zobaczyliśmy wiele wspólnych mianowników.Wystrój utrzymany jest w konwencji tradycyjnej z wykorzystaniem tapet na ściany w kwiaty, drewnianych mebli, czy detali, tj. maszyny do pisania, zegarki, firanki czy poduszki. W menu znajdziecie klasyczne potrawy rosyjskie, np. pielmieni, soljankę, również rybną czy blincziki. Nie zabraknie też przeróżnych potraw mięsnych oraz nalewek.

Udając się do Dachników chcieliśmy jedynie coś przekąsić i spróbować ich nalewek, dlatego zamówiliśmy jedynie po zupie, kieliszku nalewki oraz pieczone ziemniaczki do przegryzienia. Przemek dla odmiany (taki żart oczywiście, sprawdźcie recenzję Mama na dache, aby dowiedzieć się dlaczego) zamówił rosół, a ja skusiłam się na rybną soljankę. Obie zupy – wyborne. Soljanka, absolutnie mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się, że może to być zupa, na którą od tego czasu zawsze mam ochotę.

Delektując się smakami potraw i nalewek obserwowaliśmy inne dania serwowane w Dachnikach. Wszystko wyglądało smakowicie, a jeszcze lepiej pachniało! Warto zaznaczyć, że aby dostać stolik musieliśmy czekać dobre 20 minut. Jeżeli będziecie w Petersburgu i będziecie chcieli odwiedzić tę knajpę, polecamy zrobienie rezerwacji lub uzbrojenie się w cierpliwość – to miejsce jest bardzo popularne!

Dachniki
 • Jedzenie
 • Obsługa
 • Wystrój
 • Lokalizacja
4.5

Dachniki

Klimatyczne miejsce.

Sending
User Review
0 (0 votes)
Recenzowali Wam: Julia i Przemysław

Komentarzy: 2

 1. 21/08/2018 / 13:16

  Ale cudny klimat ma to miejsce. Nigdy nie byłam w czymś podobnym. Warto pytać znajomych o porady 😉 zdjęcia też Wam wyszły bardzo faajne, i te naczynia jak za dawnych lat <3

  • Julia
   Autor
   21/08/2018 / 13:30

   Tradycyjne rosyjskie restauracje w Petersburgu są bardzo klimatyczne, a do tego serwują naprawdę pyszne jedzenie! ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *