Najbardziej Instagramowe miejsca w Transylwanii

Transylwania to region niezwykle malowniczy i fotogeniczny. Często zdarza mi się narzekać, że niektóre zdjęcia, które publikujemy nie są tak magiczne jak bym chciała. W przypadku tych z Transylwanii jest jednak zupełnie inaczej, bo nie dość, że ten rejon wspaniale wychodzi na zdjęciach, to jeszcze jeszcze sprawia, że zdjęcia są tajemnicze i humorzaste. W uproszczeniu – mają duszę. Dzisiaj zdradzamy najbardziej Instagramowe miejsca w Transylwanii.

Pałac Pelesz

Przepiękny i jednocześnie kultowy pałac w miejscowości Sinaia. Niegdyś był rezydencją króla Karola I, teraz to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Rumunii. Sam środek pałacu może niekoniecznie nada się na zdjęcia (plus taka przyjemność kosztuje dodatkowo 30 lejów), ale fotografowanie pałacu z zewnątrz oraz jego otoczenia jest bezpłatne i bardzo Wam to polecamy. 

Miejscowość Braszów

Urocze stare miasto Braszowa to zdecydowanie kolejne miejsce na naszej liście. Nie możecie nie zrobić zdjęć na rynku Starego Miasta oraz w pobliskich uliczkach. Braszów słynie także ze swojego znaku Brașov siedzącego na Górze Tampa, którego zdjęcia mogą lekko przypominać ten na wzgórzach Hollywood. Jeśli będziecie mieli ochotę, na górę Tampa można się wspiąć lub wjechać kolejką. Ze wzgórza sfotografujecie panoramę miasta.

Zamek Bran

Zamek w Branie to jeden z najsłynniejszych zamków w Europie i jednocześnie symbol Rumunii. Rocznie odwiedzany jest przez tłumy turystów, którzy nadciągają tu z nadzieją na spotkanie z legendarnym hrabią Drakulą. Drakuli w nim nie znajdziecie, ale możecie porobić zdjęcia 😀 Pierwszą świetną miejscówką będzie teren pod zamkiem w pobliżu stawu. Z tej perspektywy możecie uchwycić zamek w całości. Drugą, niższy balkon w zamku, z którego złapiecie podwórze. Trzecią natomiast wyższy balkon, z świetnym widokiem na wieżyczki. 

Gdzie najchętniej zrobilibyście sobie zdjęcie? Dajcie nam znać w komentarzach!

Doświadczajcie z nami!

Relacjonowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *