Rajska wyspa, plaże i wioska Popeya | Malta

Malta poza cudowną infrastrukturą, świetnymi restauracjami i ośrodkami małego przemysłu, to przede wszystkim rajska wyspa. I jak na każdej takiej wyspie, tutaj także nie brakuje fantastycznych plaż.

Te najbardziej popularne, to Golden Bay, Ghajn Tuffieha Bay i Gnejna Bay. Tworzą półkoliste zatoki, które bardzo interesująco wyglądają z klifów pomiędzy nimi. Szczególnie polecamy Ghajn Tuffieha Tower, skąd doskonale widać obie zatoki!

Ciekawostką w temacie maltańskich plaż okazała się Imġiebaħ Bay. Plaża jest w całości pokryta czarnym piaskiem, co tworzy niezwykle ciekawy efekt na rajskiej wyspie. Kto nie chciałby spędzić tu popołudnia? 🙂
Jednym z fascynujących miejsc w północnej części wyspy jest Popeye Village. Park rozrywki w postaci wioski, którą zbudowano w końcówce lat 70tych. Kręcono tu film Popeye z Robinem Williamsem w roli głównej.

Lokalsi polecili nam wjechać na wzgórze nieopodal i w ten sposób podziwiać atrakcję. To była dobra decyzja, bo wioska naprawdę wygląda mocno filmowo. Warto spędzić tu chwilę! Do samego parku nie wchodziliśmy, bo bilety dla dorosłych kosztowały kilkanaście EUR, a atrakcja polecana jest raczej dla dzieci.

W najdalej na północ wysuniętej części wyspy czeka na Was Coral Lagoon. Jest to niejako ogromna dziura w masywie skalnym, która sprawia wrażenie wykonanej przez człowieka. Czy natura stworzyłaby taki basen z genialnym widokiem na morze? 🙂

Latem amatorzy dobrych wrażeń skaczą tutaj w dół i wypływają na szeroką wodę. Podobno nie jest to łatwe, gdyż fale mocno uderzają w wypływających. Trzeba uważać, żeby nie zostać tam na zawsze!


Obejrzyj nasz vlog:

Relacjonowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *