Restauracja Paulus recenzja | Malta restauracje


49, Bognor street SPB 2660 Saint Paul’s Bay, Malta +356 9914 6700

6 – 40 €

Restauracja Paulus

Restauracja włoska

Jako kolejne miejsce do przetestowania na Malcie wybraliśmy Restaurację Paulus. Miejsce to jest dość znane wśród Maltańczyków lubujących się w owocach morza.

W to lato właściciele obiektu zaangażowali do współpracy włoskiego szefa kuchni Alfio Masini, który pracował wcześniej w uznanej przez Michelin trzygwiazdkowej restauracji. Oczekiwania z naszej strony były więc niemałe.

Na wstępie zaskoczyło nas to, że lokal był pusty. Nie wiem, czy to standardowa praktyka czy zasługa naszego szczęścia w byciu jedynymi klientami, ale szef kuchni przywitał nas osobiście, przedstawił menu oraz polecił swoje absolutne typy.

Mięsożerców namówił na talerz grillowanej wołowiny plus jako dodatek grillowane ziemniaczki oraz warzywa, mnie natomiast na świeżą lokalną rybę.

Na start zaserwowano nam pastę z oliwek, oliwki, grissini oraz ciepłe bułeczki. Wszystko wyborne.

Siedząc i popijając polecone wino czuliśmy wspaniały zapach grillowanego jedzenia, które niebawem pojawiło się na naszym stole.

Mięso i dodatki do niego podano najpierw. Następnie przyjechała moja ryba. Ugrillowana w całości, a następnie wyfiletowana przez kelnerkę.

Porcje były ogromne a jedzenie naprawdę genialne! Wszystko super świeże, dobrze doprawione, z lekko dymnym aromatem. Nie powiedziałabym, że kolacja ta była rewolucją smaku czy formy, było to natomiast jedzenie przyrządzone z uwagą osoby, która ceni prostotę smaku i potrafi wydobyć z produktów to, co najlepsze.

Miłym akcentem było zaserwowanie na ‘deser’ włoskich likierów – limoncello oraz frangelico.

Całe doświadczenie było szczerze wyjątkowe i z całego serca możemy polecić restaurację Paulus wszystkim, którzy będą mieli szansę odwiedzić Maltę!<3

Paulus Restaurant
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Wystrój
  • Lokalizacja
4.3

Restauracja Paulus

Jedno z topowych miejsc na mapie poszukiwacza dobrego jedzenia na Malcie!

Sending
User Review
0 (0 votes)

Recenzowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *