Chinatown i Japantown | Przewodnik po San Francisco

San Francisco to jedno z najbardziej liberalnych miast w USA. Znajdziecie tutaj chyba wszystkie narodowości świata i największy w Stanach ruch LGBT.

Ogromną tolerancję wręcz czuć tutaj na ulicach. Nic nikogo nie dziwi, niezależnie czy ktoś jest cały wytatuowany czy ma niebieskiego irokeza. Wszyscy są przyjacielsko nastawieni do innych, zagadują, uśmiechają się. Jest to fantastyczna odmiana w porównaniu do niektórych miejsc w Polsce 🙂

Duże społeczości skupiają się w konkretnych miejscach, co powoduje powstawanie miast w mieście. Tutaj zdecydowanie przodują grupy azjatyckie tworząc Chinatown, Japantown oraz Koreatown. Największym i najciekawszym centrum jest zdecydowanie Chinatown, gdzie udało nam się spędzić kilka godzin.

Chinatown jest dość duże i warto przeznaczyć na nie kilka godzin. Znajdziecie tu ogromną liczbę knajp, sklepików, punktów usługowych.

Nas przywitał koncert chińskiej wokalistki, po którym udaliśmy się do pobliskiej restauracji. Głodni zamówiliśmy dwudaniowy obiad w różnej konfiguracji.

Dania okazały się jednak tak obfite, że nie daliśmy rady zjeść nawet połowy. Wszystko było świeże i pyszne, a do tego bardzo tanie. Większość restauracji w Chinatown wyglądała porządnie i cieszyła się dużą popularnością. Śmiało można tu udać się na solidny obiad!

Zdecydowanie mniejsze wrażenie robi Japantown. W dodatku mieliśmy mały problem ze znalezieniem tego miejsca. Ostatecznie to w zasadzie jedna, krótka aleja, przy której znajduje się kilka sklepów i restauracji.

Społeczność z kraju kwitnącej wiśni stworzyła tu mniejsze centrum niż największy producent ryżu na świecie. Byliśmy już po obiedzie, więc nie skusiliśmy się na żaden posiłek. Jednak Sushi i Ramen House wyglądały w porządku, poza tym, że było w nich pusto.

Dajcie nam koniecznie znać, jeśli uda Wam się czegoś w tym miejscu skosztować!


Relacjonował Wam: Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *