Il-Kartell recenzja | Gozo restauracje

Triq il-Port, MFN 1326 Marsalforn, Malta

+356 2155 6918

6 – 25€

Il-Kartell

Il-Kartell

Restauracja śródziemnomorska, restauracja z owocami morza

Będąc na Malcie wiedzieliśmy, że koniecznie musimy odwiedzić Gozo. Wyruszyliśmy w sobotę i wzięliśmy się intensywnie za zwiedzanie wyspy.

W efekcie po paru godzinach byliśmy już głodni. Gdy dojechaliśmy do Malsalforn zauważyliśmy zachęcająco wyglądającą restaurację Il-Kartell tuż przy wybrzeżu i postanowiliśmy właśnie tam zatrzymać się na lunch. Miejsce było praktycznie pełne i cudem znaleźliśmy wolny stolik.

Jak się później okazało wielu Maltańczyków przypływa promem na weekendowy obiad właśnie na Gozo, a Il-Kartell jest bardzo popularną restauracja wśród lokalsów. Warto wspomnieć, że to miejsce z historią, bo funkcjonujące już od lat 70.

Przeglądając kartę mieliśmy problem ze zdecydowaniem się. Ostatecznie Przemek stwierdził, że czas najwyższy spróbować słynnego maltańskiego królika, ja natomiast zdecydowałam się na grillowane kalmary.

Do potraw podano nam dodatkowo grillowane ziemniaki oraz grillowane warzywa.

Jedzenie było wyborne! Królik rozpływał się w ustach, a sos smakował wyśmienicie. Kalmary były miękkie i przyprawione w wyjątkowy sposób – choć uznaję siebie za smakosza kalmarów, takich jeszcze nie jadłam. Warto zaznaczyć, że porcje były obfite i nawet jeśli byśmy bardzo chcieli próbować czegoś innego, po prostu nie dalibyśmy rady.

Pozostało nam obserwować co serwowane jest na innych stolikach i żałować, że nie mamy większych żołądków. Smakowite makarony, ręcznie robione ravioli, ryby w całości, mule, krewetki, ostrygi, homary i przeróżne mięsa znikały z talerzy.

Żałowaliśmy bardzo, że nie było nam dane wrócić do tego miejsca i delektować się jeszcze innymi lokalnymi smakami, jednak na podstawie jednego lunchu i obserwacji rozkoszy na twarzach innych gości możemy z całego serca polecić Wam Il-Kartell. Ceny chodź nie najniższe są naszym zdaniem 100% podstawne.

Il-Kartell
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Wystrój
  • Lokalizacja
4.5

Restauracja Il-Kartell

Wyjątkowe miejsce na Gozo!

Sending
User Review
0 (0 votes)

Recenzowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *