Oti Kalo | Andros

Sway the way andros batsi oti kalo restaurant4

Batsi 84503, Grecja

+30 693 984 4603

4 – 30€

Oti Kalo

Grecka restauracja, restauracja z owocami morza

Oti Kalo to restauracja w miejscowości Batsi, położonej blisko portu na wyspie Andros (Cyklady). Restauracja jest świetnie zlokalizowana, stoliki na tarasie pozwalają cieszyć się widokiem na morze, a przy odrobinie odpowiedniego planowania, czy szczęścia – niesamowitym zachodem słońca. Grecka kuchnia uwielbiana przez wielu, nie do końca dotychczas przekonywała Przemysława. Twierdził, że skoro nie lubi fety, oliwek czy greckiej sałatki, to nie są to smaki dla niego. Pobyt na Andros i możliwość spróbowania lokalnych potraw w wielu wyśmienitych restauracjach zmienił jego zdanie!
Oti Kalo słynie przede wszystkim z jednej potrawy – faszerowanego, grillowanego kalmara. Ja, jako wieloletnia fanka potraw z kalmarami, bez zastanowienia zdecydowałam się zamówić właśnie to danie.

Przyznam szczerze, że perfekcja w jego przygotowaniu przerosła moje najśmielsze oczekiwania i przeniosła mnie w stan totalnej rozkoszy. Kalmar był delikatnie zgrillowany – na tyle, że wyczuwalny był dymny aromat, lecz nadal był miękki i rozpływający się w ustach. Farsz złożony głównie z lokalnego, miękkiego sera z Andros zmieszanego z ziołami i przyprawami idealnie współgrał ze smakiem kalmara. Muszę przyznać, że był to najlepszy kalmar, jaki w życiu jadłam! Do tego zamówiłam sałatkę grecką, oczywiście z miękkim serem z Andros, która przygotowana przez prawdziwych greków chyba nigdy mi się nie znudzi.

Przemysław za to wybrał sałatkę z boczniakami i kolejny totalny hit – stek z antrykotu podany z puree z batatów i grillowanymi szparagami. Jego oczy błyszczały, a buzia była pełna jedzenia, nie można z nim było nawet porozmawiać! Muszę dodać, że w Oti Kalo oprócz świetnego jedzenia podają też bardzo dobre wino stołowe, niedrogie, a wspaniale dopełniające smaki potraw.

Oti Kalo
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Wystrój
  • Lokalizacja
4.8

Oti Kalo

Pysznie!

Sending
User Review
0 (0 votes)

Recenzowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *