Najbardziej Instagramowe miejsca w Marrakeszu

Najbardziej Instagramowe miejsca w Marrakeszu. Brzmi to śmiesznie? Może trochę, ale faktem jest, że to właśnie Instagramowi Marrakesz zawdzięcza większą ilość turystów i to przez cały rok! Maroko stało się popularną turystycznie lokalizacją, bo orientalne detale tego kraju zachwycają, a niskie ceny sprawiają, że podróż do Maroko jest w zasięgu ręku wielu ludzi. Jakie są więc najbardziej fotogeniczne zakątki tego miejsca?

Riady

Riady, spektakularne rezydencje z cegły mułowej – z cytrusowymi i palmowymi dziedzińcami – są oazami spokoju w gorączkowej medynie. Ściany o grubości kilku metrów blokują hałas uliczny, dzięki czemu wewnątrz można usłyszeć tylko bulgoczące fontanny i śpiew ptaków. Obecnie wiele z tych zabytkowych domów zostało odnowionych w urocze pensjonaty – ulubione lokalizacje do robienia zdjęć wśród międzynarodowych Instagramerów. Nie ma się co dziwić, są piękne, egzotyczne i bardzo różnorodne. Każdy Riad jest wyjątkowy. Trend robienia sobie w nich zdjęć stał się na tyle popularny, że aktualne organizowane są wycieczki po najwspanialszych Riadach.

Ogrody Majorelle

Ogrody założone przez Jaquesa Majorelle, kupione później przez samego Yves Saint Laurenta to zdecydowanie idealna lokalizacja na sesję zdjęciową. Malownicze fontanny, niesamowita roślinność i budynki w kolorze majorelle blue pozwolą Wam zrobić zdjęcie, które potencjalne znajdzie się w zakładce najpopularniejsze na Instagramie. Przyjdźcie rano, gdy światło jest jeszcze wtedy dość miękkie, a ludzi nie jest za wiele.

Muzeum Yves Saint Laurent

Świetna miejscówa dla fanów mody. Wejście do muzeum ma już status kultowego, ze swoim wielkim i bardzo charakterystycznym napisem YSL. Zdjęcie możecie sobie zrobić tuż przy nim, lub w środku wśród eksponowanych dzieł Yves Saint Laurenta.

Pałac Bahia

Egzotyczne patia z niesamowitą roślinnością, pełne detali komnaty i charakterystyczny plac wyłożony dekoracyjnymi płytkami oraz łukami pomalowanymi na turkus i żółć bez wątpienia sprawdzą się jako tło do zdjęć w klimacie Maroko. Wstęp to jedynie ok 1 EUR!

Souk

Targowiska czyli Souki, to świetne miejsce, by uchwycić zarówno street style’owe czy modowe ujęcia jak i takie o bardziej dokumentalnym przesłaniu. Dzieje się tu co niemiara! Chcesz fotkę z Marokańskim rękodziełem? Proszę bardzo! A może wolisz zrobić zdjęcie handlującemu marokańczykowi, czy mężczyźnie wycinającemu ze skóry parę sandałek? Nie ma problemu 🙂

Ksar Ait Ben Haddou

Chodź to miejsce znajduje się poza Marrakeszem i by do niego dotrzeć należy przeprawić się przez góry Atlas, zdecydowanie warto. Ta ufortyfikowana osada leżąca ok. 30 km na północny zachód od miasta Warzazat, wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Osada położona jest na zboczu wzgórza nad porośniętymi palmowym gajem brzegami rzeki Warzazat, a jej piękne sceneria doeceniona została m.in przy produkcji filmu Gladiator czy kultowego serialu Gra o Tron. Orientalne zdjęcie z budowlą z gliny i kamienia z pustynią w tle gwarantowane!

Medresa Ben Youssef

Muzułmańska szkoła to jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w Marrakeszu. Jest bogato zdobiona motywami kwiatowymi i geometrycznymi wyrzeźbionymi w marmurze. Wspaniałe miejsce na zdjęcia pełne głębi i zadumy. Niestety w trakcie naszego pobytu i aż do 2020 Medresa jest w renowacji.

Gdzie najchętniej zrobilibyście sobie zdjęcie? Dajcie nam znać w komentarzach!


Doświadczajcie z nami!

Relacjonowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *