Gaststätte Mainlust | Frankfurt nad Menem

sway the way frankfurt mainlust desche otto restauracja8

Stuttgarter Str. 21, 60329 Frankfurt am Main
 
069 24 24 85 05

5 – 15 EUR

Gaststätte Mainlust

Restauracja niemiecka

sway the way frankfurt mainlust desche otto restauracja9

Z czym kojarzy mi się tradycyjne niemieckie jedzenie? Na pewno z ziemniakami i schnitzlem! Jadąc do Frankfurtu radziliśmy się znajomych, którzy często tam bywają, co warto tam robić i gdzie warto zjeść. Nasza koleżanka, bardzo polecała nam Gaststätte Mainlust – restaurację poza centrum z tradycyjną kuchnią niemiecką. Do tego miejsca, jeśli faktycznie się o nim nie się słyszało czy czytało, turysta raczej nie dotrze. Zlokalizowane jest po mniej znanej stronie rzeki Men w typowo mieszkalnej dzielnicy.

 

Dotarliśmy tam w późnej porze obiadowej i w miarę szybko znaleźliśmy knajpkę dzięki szyldowi. Jednak po wejściu w lokalu było zupełnie pusto. Pusto do takiego stopnia, że zaczęliśmy się wycofywać. W tym momencie podszedł do nas postawny brodacz i zaprosił do ogrodu, gdzie jedyny zajęty stolik był przez niego i jego kolegów. Dopytał się skąd jesteśmy i gdy odpowiedzieliśmy, że z Polski, powiedział, że idealnie się składa, bo Olga mówi po polsku. W tym też momencie poszedł po Olgę, która okazała się być polką i równocześnie jego synową. Jak się później dowiedzieliśmy, brodacz był właścicielem tej tradycyjnej knajpy. Dzięki temu, że Olga mówiła w naszym ojczystym języku, opowiedziała nam wszystko, o serwowanych potrawach, apfelweinie i, co najważniejsze, tradycji jedzenia i picia. W życiu byśmy bowiem nie wpadli na to, że zabronione jest jedzenie sera marynowanego w apfelweinie za pomocą widelca. Jedyna poprawna metoda to krojenie go nożem i nakładanie na chleb na zakwasie z apfelweinem. O samym apfelweinie warto napisać coś więcej, bo w Gaststätte Mainlust możecie się napić kilku rodzajów i jest to trunek bardzo lubiany przez miejscowych. Z naszych spostrzeżeń wynikało, że traktowany jest bardziej na zasadzie kompotu niż alkoholu. Smak wina jabłkowego jest dziwny, a niektóre rodzaje są bardziej specyficzne niż inne. Olga przyniosła nam kilka do spróbowania i mogliśmy wybrać ten, który najbardziej nam smakował.

Jako danie główne zamówiłam po prostu pure ziemniaczane i słynny sos z ziół. Przemek natomiast wybrał klasyk – schnitzel ze smażonymi ziemniakami. Porcje były gigantyczne (przynajmniej dla nas), a jedzenie bardzo smaczne. Później zaczęli się schodzić miejscowi na kolację, a w knajpie panował przyjemny klimat. Zdecydowanie doświadczenie warte polecenia.


Gaststätte Mainlust
  • Jedzenie
  • Obsługa
  • Wystrój
  • Lokalizacja
4

Gaststätte Mainlust

Idealne miejsce na spróbowanie tradycyjnej kuchni niemieckiej.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Recenzowała Wam: Julia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *