Lifestyle & restauracje | Petersburg

Ten post jest numerem 5 w serii Kompletny Przewodnik po Petersburgu:

Sway the way st petersburg71

Petersburg to miasto, w którym niczego nie brakuje. Do zwiedzania jest tyle miejsc, zabytków, muzeów czy kościołów, że tydzień to naprawdę mało. Co więcej, gdy nasycimy się standardowymi turystycznymi atrakcjami, nadal nie będziemy się nudzić.

Z całego serca polecamy Wam poświęcenie części czasu na spacerowanie ulicami Petersburga. To najprostszy sposób by poczuć prawdziwy klimat miasta. Przechadzając się można trafić na lokalne sklepiki z dobrami narodowymi, m.in matrioszkami. Jeśli zamarzy Wam się większy shopping, wybierzcie się do Galerii Handlowej przy ulicy Ligovsky. Znajdziecie tam zarówno zachodnie sieciówki, jak i sklepy z ubraniami od rosyjskich projektantów.

Gdy od ilości chodzenia zaczną puchnąć i obcierać się Wam stopy, a nogi odmówią posłuszeństwa, skorzystajcie z Ubera. Ku naszemu zaskoczeniu transport Uberem okazał się bardzo tani i nie raz ratował nas przed padnięciem z wycieńczenia czy ulewnym deszczem.

W Petersburgu nie można nie jeść na mieście. Po prostu nie wolno! W Wenecji Północy znajdziecie restauracje przeróżnych kuchni. Od tradycyjnej rosyjskiej, przez chińską, japońską, gruzińską, uzbecką, azerską, po włoską, a nawet amerykańską.

Nam zależało przede wszystkim na lokalnych potrawach, więc smakowaliśmy soljankę (zarówno mięsną jak i rybną), pielmieni, blincziki i inne tradycyjne rosyjskie potrawy. Nie zaprzestaliśmy jednak na tym, bo zajadaliśmy się także kuchnią gruzińską (w tym wyśmienite khachapuri), a także sushi. Przy planowaniu Waszego wyjazdu, zachęcamy do przeczytania recenzji odwiedzonych przez nas restauracji:

Zobaczcie nasz vlog:

Doświadczajcie z nami!

Relacjonowali Wam: Julia i Przemysław

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *